Hliník a jeho využitie

logo avg metal

Hliníkové fasády a obklady AVG METAL sú neoddeliteľnou súčasťou modernej architektúry.

Hliníkové fasády a obklady AVG METAL ponúkajú rodinným domom, vilám, rezidenčným objektom a multifunkčným halám výnimočný dizajn. Hliník ako fasádny materiál má množstvo výhod a aj preto sa stal najviac používaným fasádnym materiálom 21. storočia. 

V tomto článku sa pozrieme na niektoré z týchto výhod a ďalšie dôležité faktory týkajúce sa použitia hliníkových fasád a obkladov v súčasnej modernej architektúre.

Hliníkové fasády a obklady

Hliníkové fasády AVG METAL a ich vzhľad


Hliníková fasáda alebo hliníkový obklad AVG METAL je moderný a atraktívny prvok súčasnej architektúry, ktorý môže dramaticky zmeniť vzhľad a charakter budovy. Aj preto je hliník najviac používaným fasádnym materiálom na svete. Hliník má vynikajúce technické a kvalitatívne vlastnosti medzi ktoré patrí tvárnosť, pevnosť, nízka hmotnosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom a dlhá životnosť. Aj preto je väčšina moderných a atraktívnych fasád vyrobená práve z hliníka.  Všetky tieto technické vlastnosti hliníka umožňujú vyrábať divízii AVG METAL hliníkové fasády, hliníkové obklady alebo hliníkové stropné podhľady v rôznych tvaroch a farbách AVG ARCHITECTURE COLOR & INDUSTRY. V prípade, že uvažujete o investícii do novej dizajnovej fasády od ktorej očakávate dlhú životnosť, určite by mal byť hliník na prvom mieste. Aj preto je kvalitná hliníková fasáda alebo hliníkový obklad štandard vo väčšine vyspelých krajín Európy.

Plánovanie
Návrh
Realizácia
Naša práca

AVG METAL

Divider Image

ČO ROBÍME

Kreatívny dizajn hliníkových
fasád

Niekoľko možností kreatívneho dizajnu hliníkových fasád, obkladov alebo stropných podhľadov AVG METAL:

KONTAKTUJTE NÁS

1. Tvarové riešenia

Hliníkové fasády, hliníkové obklady, hliníkové stropné podhľady, fasádne kazety, panel AVG METAL, môžu byť konštrukčne navrhnuté a vyrobené v rôznych tvaroch a veľkostiach a to od tradičných obdĺžnikových tvarov po kreatívne krivky a asymetrické tvary. Týmito kombináciami je možné dosiahnuť kreatívny dizajn a ponúknuť stavbám výnimočnú architektúru.


Background Image

2. Presnosť v detailoch

Hliníková fasáda, hliníkový obklad alebo hliníkový stropný podhľad AVG METAL je originálny v presných detailoch rohov, kútov, nároží, ostení alebo atík. Strojárenská výroba a spracovanie hliníkových fasád alebo interiérových obkladov ponúka architektom, projektantom konštrukčné riešenia v kvalitnom  prevedení.

3. Individuálne perforácie

Hliníkové fasády a obklady AVG METAL môžu byť vyrobené aj s individuálnymi dizajnovými perforáciami, ktoré urobia každú fasádu originálnou a jedinečnou. Individuálna dizajnová perforácia môže mať geometrické vzory alebo aj špeciálne perforácie, ktoré vytvoria reálne obrazové témy s dokonalým vizuálnym efektom.

4. Embosované vzory

Hliníkový obklad a hliníková fasáda AVG METAL vynikne aj špeciálnymi a dizajnovo výraznými priestorovými 3D embosovanými vzormi. Dizajn a architektúra vyžaduje aj špeciálne riešenia, ktoré ponúkajú fasádam a obkladom AVG METAL práve priestorové embosované 3D vzory. Rôzne embosované vzory je možné kombinovať s individuálnymi perforáciami alebo aj špeciálnym ohýbaním hliníkových fasád, obkladov a stropných podhľadov.

 

5. Farby

Hliníkové fasády, obklady alebo hliníkové stropné podhľady AVG METAL sú k dispozícii v širokej škále farieb a povrchových úprav AVG ARCHITECTURE COLOR & INDUSTRY. Farby je možné kombinovať aj pre menšie výrobné série hliníkových fasád a obkladov. AVG METAL ponúka pre architektov, projektantov a zákazníkov na výber viac ako 500 farieb, takmer pre všetky výrobky. Výrobky AVG METAL ponúkajú unikátny a pestrý dizajn v najvyššej kvalite.


perforovane-plechy_2
hlinikove dierovane plechy (2)
hlinikova fasada

Dierované plechy pre architektúru

Kovové fasády & obklady

NÁVRH

Poradenstvo pri výbere produktov

VÝROBA

Certifikovaná výroba

SERVIS

Starostlivosť o produkty a systémy


Kontaktujte nás